Megrendítő hírt kapott a magyar futballvilág: hosszan tartó betegség után, 2026. június 26-án, pénteken, 75 éves korában elhunyt Pénzes Mihály, a Rába ETO egykori csatára. A korábbi labdarúgó a győri kórházban hunyt el.
A Rába ETO meghatározó játékosa volt
Pénzes Mihály 1971 és 1982 között szerepelt az ETO-ban, ahol hosszú éveken át szolgálta a győri klubot. Az NB I-ben összesen 193 mérkőzésen lépett pályára, és 34 gólt szerzett. Játékával, küzdeni tudásával és hűségével sok győri szurkoló emlékezetében maradt meg.
Pénzes Mihály 1950–2026 (Fotó: eto.hu)
Válogatottként és Európa-bajnokként is letette a névjegyét
Pályafutása során egyszer a magyar válogatott mezét is magára ölthette, emellett 1974-ben utánpótlás Európa-bajnok lett. Ugyanebben az évben a Rába ETO-val bajnoki bronzérmet szerzett, majd 1979-ben kupagyőztes lett a csapattal.