Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek, Nagy Gábor Bálintnak rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani – jelentette be hétfői budapesti sajtótájékoztatóján Magyar Péter. A miniszterelnök hozzátette: ha ez mégsem történik meg, akkor visszatérnek a kérdésre, hogyan lehet őt leváltani. A lemondás az aranykonvoj-üggyel is összefügghet.Sorra pecsételik meg az állami vezetők sorsát
Kiderült továbbá, hogy a Gazdasági Versenyhivatal, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, valamint az Állami Számvevőszék elnökeinek elmozdítása is napirenden van. Magyar Péter szerint a frakcióval arra jutottak, hogy először az alaptörvény-módosításon lesznek túl, de szerinte hónapok kérdése, és eljutnak az intézmények átvilágításáig.
Indul a Tisztítótűz
A kormányfő emlékeztetett: az úgynevezett Tisztítótűz műveletet két jogszabálycsomag benyújtásával indítják el, az alaptörvény módosítását pedig már társadalmi egyeztetésre bocsátották. A tájékoztatón kiemelte az „orbáni politikai-gazdasági maffia” felszámolásának fontosságát, mivel „a GDP hét-nyolc százaléka eltűnik Magyarországon a korrupció miatt”. A hazai helyzetet a délolasz maffiához hasonlította: „Célunk, hogy ne kelljen a magyar embereknek akkora megrázkódtatáson átmenniük, mint az olaszoknak” – fogalmazott.
Ultimátumot adtak Sulyok Tamásnak
A tájékoztatón elhangzott, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatását is megszüntetik. Ha az államfő nem írja alá saját felmentését, megfosztási eljárást indítanak. Augusztus 20. előtt biztosan új köztársasági elnököt választanak, aki megtestesíti a nemzet egységét.
Az alkotmánymódosítás újra bevezeti az alkotmánybírák hetvenéves felső korhatárát, ami több jelenlegi tagot – köztük Polt Pétert – is érinthet, így elveszítheti mentelmi jogát. Felállítják az Országgyűlés alá rendelt Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalt is.
Magyar Péter közölte: jó esetben jövő nyár elejére egy új, népszavazással megerősített alaptörvénye lehet hazánknak.
Forrás