Tragikus véget ért az a nagyszabású keresőakció, amely pénteken indult Szigetszentmiklóson.A hatóságok, a polgárőrök, a kutató-mentők és a környéken élők egy négyéves, nem beszélő autista kisfiút, Dominikot keresték, miután a gyermeknek délután nyoma veszett. A kisfiút órákon át tartó kutatás után végül a Bucka-tóban találták meg, de az életét már nem tudták megmenteni. Dominik péntek délután, 16 óra körül tűnt el a szigetszentmiklósi Repkény utcából. Mivel a kisfiú nem beszélt, a keresésben részt vevők számára azonnal egyértelmű volt, hogy minden percnek jelentősége lehet.

A Szigetszentmiklósi Polgárőr Egyesület mellett a Szigethalmi Polgárőrség is bekapcsolódott a kutatásba, és a közösségi oldalakon a lakosság segítségét is kérték.

„SOS – SEGÍTSÉGET KÉRÜNK! A Szigethalmi Polgárőrség a lakosság segítségét kéri egy Szigetszentmiklósról eltűnt, négyéves autista kisfiú keresésében! A gyermek ma délután 4 órakor tűnt el a Repkény utcából. Jelenleg mi is 2 két autóval és négy fővel aktívan részt veszünk a keresésben. Kérjük a lakosságot, hogy aki Szigethalmon a Műút, a Fiumei utca, a Duna-parti utcák vagy a környező kis utcák környékén jár, figyeljen nagyon! Ha bárki látta a kisfiút, kérjük, azonnal értesítse a hatóságokat” – állt a péntek éjszakai felhívásban.

A további részletek ITT olvashatók!