Hűtlen kezelés a súlyos gyanú. A 24.hu úgy tudja, kedden nyomozók jelentek meg Bús Balázs, Óbuda volt fideszes polgármesterének otthonában. A politikust előállították, őrizetbe vették, majd Kecskeméten gyanúsítottként hallgatták ki. A letartóztatást hűtlen kezelés miatt kezdeményezték, az ügy pedig szorosan összefügg a Nemzeti Kulturális Alapnál (NKA) betöltött korábbi alelnöki posztjával. Biztosan te is hallottál a választások előtti botrányról: az NKA a kampányidőszakban 17 milliárd forintot osztott szét – teljesen titkos döntések alapján –, nagyrészt a kormánypárt holdudvarának.
A visszásságokra Molnár Áron színész hívta fel a figyelmet. Rámutatott, hogy az állami kifizetőhelyként működő szervezetből több millió forinthoz jutott például Tóth Gabi, Dopeman és Pataky Attila is, akik mindannyian nyíltan kampányoltak a Fidesz mellett. A NAV tájékoztatása szerint összesen hat embert állítottak elő. Az érintettek a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő és az illetékes minisztérium jelenlegi vagy volt alkalmazottai. Védője szerint Bús Balázs azóta már részletes vallomást tett. Forrás